Cobra Cup 2011

Na Cobře jsme startovali opět ve skromném počtu tří zápasníků. Jakub Kvasnička v kategorii dětí, Kristián Drnek za kadety a Jarda Hejlek v dospělých.
Pro Kubu byl tento turnaj premiérou v ligové soutěži a uvedl se pěkným výkonem. První dvě kola finálového zápasu nás trochu napínal a prohrával s rozdílem jednoho bodu. Ve třetím kole s důrazem vyrovnal a přešel do vedení, které s přehledem udržel a navýšil. Důvodem průběhu zápasu byla moje instrukce, aby se zpočátku držel v klidu, protože soupeř na mě působil spíš slabě a nechtěl jsem, aby jej Kuba hned rozložil. Kuba má talent, vítězství si dokázal vydobýt a při dobrém tréninku z něho určitě bude výborný bojovník.
Kristián měl o něco menšího soupeře se stejným technickým stupněm a stejného věku. Fyzicky měl převahu a od začátku prvního kola si udržoval správnou vzdálenost, v klidu bodoval a nedal soupeři žádnou šanci na dorovnání skóre. Velkoryse a jasně dovedl finále k vítězství.
Jardův boj o zlatou medaili na tomto turnaji nevyšel, přestože soupeře měl přibližně na stejné úrovni. Kop na hlavu v závěru třetího kola vyšel tentokrát soupeři a tím se jeho vítězství jasně potvrdilo. Roli hrála nejspíš mírná zdravotní indispozice. I přes prohru šlo o dobrý boj.

Těším se na další turnaj s našimi bojovníky a doufám, že ve větším počtu.

Jan Novák, kouč