Havířovský pohár 2016

Během neděle 14.2. jsme na Havířovském poháru získali 3. místo v celkovém pořadí. Skvělý výsledek na to, s jak malým týmem jsme se závodu účastnili. Číslo 13 bylo pro nás prostě šťastné. Konkurence byla početněji zastoupena a nás je letos na Poomsae bohužel o trochu méně, než v loňském roce. Ale to nevadí, mnohem důležitější je soustředit se na kvalitu!

Téměř všichni závodníci vyhráli medaile. David Bradshaw na svých prvních závodech zatím medaili nezískal, ale to se změní. Lukáš Filek postoupil do lepší kategorie a musel se spokojit se 4. místem. Natálka se také musela spokojit s bramborovou, ale věřím, že v Kolíně to reprezentantkám natře.

Především: Agi byla třetí a Bert první! To je pecka jako blázen. Agi se postupně zlepšuje a teď má bronz! Nejdřív byl úspěch dostat se do užšího finále, časem se to stalo normou a 5. místo byl úspěch a teď na bedně :) Je ohromné vidět, jak Agi pracuje. A Bert! ten taky. To je celé nejvíc super :)

A ostatní samozřejmě taky. Moc oceňuju Kačku Kaňákovou, Báru Daňkovou a Vojtu Vaculíka. Mají vysoké pásky a soutěžení je s pokročilými sestavami poměrně těžké. Vojta přesto vyhrál zlatou medaili v jednotlivcích, stejně jako jeho brácha Vítek.

Nezapomínám samozřejmě na Amálku, Matyáše, Ondru a Ivana, kteří se krásně posouvají dopředu a tak díky nim máme nějaké zlaté a stříbrné medaile, jak se také dalo čekat.

Výpravu tentokrát vedl Vláďa.

Celkem jsme získali 7 zlatých medailí, 2 stříbrné a 2 bronzové. Taehan získal 14 zlatých, Sejong 8 zlatých. Kangsim, který byl na celkovém druhém místě, získal 6 zlatých.

V hodnocení NLP (Národní ligy Poomsae) jsme na druhém místě za Taehanem a před Kangsimem.

V ELP (Extralize Poomsae) jsme nezískali ani jeden bod. Naty se musí posunout na medailové pozice a trenéři musí začít zase závodit!

Teď je před námi na domácí české půdě Kolín Cup, kde jsme v loňském roce vyhráli putovní pohár a bylo by skvělé tento výkon potvrdit.

Díky všem zmíněným za krásné výkony, spolupráci a radost :)

Samozřejmě díky všem trenérům a rodičům!

Honza