Hirundo Club Cup - 2. kolo

V sobotu 5. 4. a v neděli 6. 4. se sešlo 20 závodníků, kteří opět bojovali o medaile a pohár. V tomto kole se nikdo s kluků ani holek nestal absolutním vítězem (Což znamená vítězství v sestavách i bojích, případně nejvíce bodů), a tak putovní poháry zatím zůstávají v držení Bety Horákové a Dana Jirkovského.

Během soboty se soutěžilo v sestavách jednotlivců a dvojic, potom následovalo Free Style Poomsae. Tato disciplína měla na našich klubových závodech premiéru (Na ligových závodech se zatím ještě vůbec neobjevila).  Free Style sestavu si komponuje každý závodník sám a sestava je obohacena o akrobatické prvky a kopy. Všichni se nového pojetí soutěže zhostili velmi pěkně, nejlepší byli (alespoň pro mě) Matyáš Prouza a Bára Daňková. Vložená soutěž byla o největší a nejsilnější ki-hap, neboli výkřik.

V neděli nastoupili bojovníci a do zápasů se pouštěli velmi statečně. Mnozí odkulhali, ale nikdo svůj boj nevzdal. Pomalu se nám rekrutují další závodníci, kteří budou moci jít na ligový turnaj. Na tomto Hirundo Cupu byli rozděleni do kategorií podle věku a váhy, ve kterých bojovali o medaile, a poté se ještě bojovalo napříč kategoriemi, aby každý měl co nejvíce zápasů a mohl otestovat svoje schopnosti a získat co nejvíce zkušeností.

Na závěr přišlo přerážení, ve kterém se absolutní vítězkou stala Adélka Němcová, ale i ostatní se do dřevěných desek pouštěli s vervou a dařilo se jim. Určené techniky k přerážení byly sek malíkovou hranou a jopčagi. O první místo mohl bojovat ten, kdo přerazil v obou technikách desku na první pokus. Adélka pak na jopčagi překopla desky dvě.

Celkově jsme já i všichni trenéři, kteří plnili role rozhodčích, koučů a asistentů, byli velmi spokojeni s úrovní závodníků, a především s jejich nasazením a odvahou.

J.N.

1. Jára Chytil
2. Adélka Němcová

Přerážení:
Adélka Němcová jako absolutní vítězka!
Na druhém místě: Matyáš Němec, Matyáš Tolar, Jára Chytil a Kuba Kvasnička
Na třetím místě: Kačka Kaňáková, Bára Daňková a Matyáš Prouza