Kyorugi

Taekwondo se stalo olympijským sportem díky jasným pravidlům a objektivnímu způsobu bodování, které se neustále zdokonaluje. To vede k rychlému a atraktivnímu průběhu sportovního zápasu. V olympijském taekwondo se bojuje na plný kontakt. Jsou povoleny kopy na tělo a na hlavu, naopak použití úderů pěstí je omezeno pouze na trup. Těmito pravidly se taekwondo stává určitou protiváhou olympijskému bojovému sportu boxu.

Tělo je chráněno vestou, v níž jsou zabudována elektronická čidla, která zaznamenávají zásahy (podobně jako v šermu) a hlava helmou, jež funguje na podobném principu jako vesta.

Bodování: kop na tělo je za 1 bod, kop z otočky na tělo za 3 body, kop na hlavu za 3 body, kopy z otočky na hlavu za 4 body. Úder pěstí na trup za 1 bod. Jsou zakázané kopy pod pás, údery na obličej, chytání, strkání a podrážení. Fauly jsou postihovány bodovou srážkou nebo diskvalifikací.

pravidla kjorugi:

Servet Tazegul 2012 London:

Servet Tazegul 2011:

Korea Open: