Letní soustředění 2010

Tento měsíc probíhá soustředění Klubu Hirundo v Jizerských horách nedaleko Janova nad Nisou.

1. turnus pro děti je od 19. do 25.7. 2010. Děti odjíždí nazpět autobusem po 14.00 od penzionu. V Praze budou kolem 16 hod na Vinohradech před Kladskou a kolem 17 hod na Petřinách před dojangem.

2. turnus pro kadety, dorost a dospělé od 26.7. do 1.8.

Je to naše v pořadí šesté soustředění, tentokrát poprvé jinde než na Mísečkách. Ubytování máme zajíštěné v krásném nově zrekonstruovaném penzionu. Cvičit budeme venku a v nedaleké sokolovně.

Co sebou: vezměte si sebou tobok, ale také oblečení na cvičení venku. Budeme opět na horách, počasí může být proměnlivé, proto oblečení přizpůsobte situaci :) (i pláštěnku). Boty na cvičení venku a na běhání. Plavky. Chrániče, stahovadla na kotníky či kolena. Kdo máte, tak si vezměte nunchaky, bokeny nebo i tyče (to se týká hlavně dospělých). Alergici zirtek nebo něco podobného. Budeme mít lékárničku, ale pro jistotu nějaké to obinadlo a náplasti. Šátek pro různé hry.

Tréninkový program:

Ranní rozcvička jako obvykle začíná v 7.00. Na nástup je potřeba přijít včas, jinak za každou pozdní minutu musí všichni udělat dvacet kliků. Rozcvička obnáší rozhýbání těla, běh, jednoduché základní techniky a protahování.

Dopolední trénink od 10.00 bude vždy věnován jednomu z technických bloků - poomse, sebeobrana, kopy, akrobacie, kjorugi. Další náplní bude fyzická průprava zaměřená na určitý aspekt - rychlost, síla, vytrvalost, koordinace.

Odpolední trénink od 16.00 bude zpravidla v nedaleké sokolovně. Budeme využívat rovného povrchu tělocvičny a věnovat se především technikám, na které je nejvíce potřeba. Odpolední trénink bude vždy doplňovat nebo vyvažovat trénink dopolední.

Večerní trénink - čas se bude upřesňovat podle situace při večeři. Cvičení bude zaměřené na uvolnění a regeneraci.

Strava: snídaně, oběd, večeře. Mezitím svačiny + pitný režim. Rámcově budu jídelníček zadávat, tak aby co nejlépe vyhovoval potřebám našeho tréninku.

Pro děti (možná i pro dospělé) budou připraveny hry a soutěže, které budou probíhat mezi tréninky, ale i na nich. Na konci soustředění vyhlásíme vítěze určitých disciplín a kategorií.

Dobu odjezdu dětí: v 8.00 Petřiny před dojangem a v 9.00 Kladská před školou. Návrat v odpoledních hodinách kolem 16.00