Podzimní soustředění pro děti

Na konci října jsme uspořádali dětské soustředění ve volné dny státního svátku ve čtvrtek a pátek. Na soustředění bylo 16 dětí, které se velmi snažily a doufáme, že se hodně nového naučily.
Dopoledne jsme trávili venku, protože nám přálo počasí a bylo krásně. Hodně jsme běhali a procvičovali základní údery a kopy na lapy. Velkou část dopoledního tréninku zabralo zjednodušené ragby, ve kterém se velmi snažili i ti nejmenší. Tento způsob hry vyřazuje soupeře vytažením pásku, který je zastrčen za kalhotami a nejde o tak tvrdou variantu jako je samotné ragby. Náročné je sladit pravidla hry s obecně platnými a jinými zvyky z ostatních míčových her a vytvořit efektivní strategii postavenou na spolupráci.
Po poledni jsme měli domluvený oběd v sousední pizzerii a odpoledne jsme se věnovali kjorugi, základům akrobacie, kopům a sebeobraně.

Díky všem, kteří se zúčastnili.
Hirundo