Pozvánka na Mugisul v neděli 13. dubna

• 10.00 - 12.00 Nunchaku
  •  14.00 – 16.00 meč
  •  16.30 – 18.30 tyč

Pozvali jsme na seminář opět Luďka Kastnera, žáka mistra Lee Youn Jae a držitele černého pásu v nunchaku a meči, který povede meč a tyč. Nunchaku v podání Jana Nováka.

• Cena jednoho semináře je 300,-
  • Cena dvou seminářů 500,-
  • Cena tří seminářů 600,-

Nunchaku - původně zemědělský nástroj, který se vyvinul ve smrtící zbraň. Trénink s ní je úžasný na koordinaci, obratnost a rychlost. Po několika hodinách tréninku proměníte neovladatelné kusy dřeva nebo kovu spojené řetězem v efektivní pomůcku k tréninku i sebeobraně.

Komdo – cesta meče
K běžnému tréninku se používají dřevěné meče. Meč byl před příchodem pušek a kulometů jednou z nejdůležitějších zbraní válečníka. Ten často svého bojového ducha identifikoval se schopností zacházet s mečem i s kvalitou samotné zbraně. Meč v boji sloužil jako prodloužená ruka, jako součást vlastního těla. Propojení těla a mysli při tréninku i v životě je nejspíš hlavním důvodem stálé popularity cvičení s mečem. Při cvičení s opravdovým ostrým mečem získáte pocit odvahy a neohroženosti.

Bongsul – technika dlouhé dřevěné tyče.
Tyč nebo hůl je jednou z prvních zbraní člověka vůbec. Ve středověku to byla oblíbená pomůcka mnichů, kteří ji používali jako oporu na cestách nebo byli schopni se s její pomocí bránit zvěři či banditům.  Z ní se vyvinuly sofistikovanější zbraně jako oštěp, kopí nebo halapartna.
Cvičení s dlouhou holí vyžaduje fyzické zapojení celého těla.  Používají se obloukové údery, vpichy, bloky. Se zbraní se často točí. Její výhodou je dlouhý dosah a univerzální možnost použití obou konců i prostřední části, např. k blokům. Dobré zvládnutí této disciplíny je skutečně dech beroucí!

Těšíme se na Vás! Bude to svištět a lítat!

Hirundo