TNT Cup v Rakousku

V sobotu 20. 2. náš tým závodil v Rakousku na TNT Cupu. Turnaji pro mladé talenty. Je limitován barevnými pásky, tzn., nesmí startovat držitelé černých pásů. Soutěžili jsme v kategoriích Poomsae i Kyorugi. V Poomsae v jednotlivcích, dvojicích i trojicích.

Rozhodčí v Rakousku hodnotili Poomsae trochu jinak než v Čechách, a tak si někteří naši favorité nestoupli na stupně pro vítěze, ale celkově se jim dařilo velmi slušně. A rozdíl v hodnocení není v tomto případě na škodu. Příště se adaptujeme rychleji.

Neměli jsme v Poomsae jednotlivcích ani jedno zlato, nicméně Matyáš Smékal, David Bradshaw a Bára Daňková získali v jednotlivcích stříbrné medaile. Katka Kaňáková bronzovou medaili ve velmi silné a početné konkurenci. Kristýna Smyčková na sedmém místě v nejsilněji obsazené kategorii. Kačka Hosnedlová šestá, Lukáš Filek pátý, Ondra Šafránek pátý, Ivan Gromakov devátý.

Lukáš Filek a David Bradshaw zlato ve dvojicích.
Kačka Kaňáková a Matyáš bronz ve dvojicích.
Ve trojicích se opět dařilo Kačce Kaňákové, Ivanovi a Ondrovi a získali také bronzovou medaili.

V Kyorugi jsme získali dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.
Ivan soupeře ve finále úplně roznesl. Zpřesnil techniky, pěkně napadal hlavu a dobře trefoval i tělo. Ukončil zápas technickým KO a získal zlato.

Jirka v prvním kole naprosto s přehledem vybodoval Turka. Ve finálovém zápase měl také Turka, ten byl ale hodně rychlý a dostal se do vedení 14:4. V pauze Jirkovi hodně pomohl kouč Petr Lacek, který poradil, že může soupeře dostat na trestné body, což Jirka udělal, dvakrát soupeře dostal z plochy, vyhrál zlatou a má zase na čem pracovat.

Honzík Bastl svůj první zápas moc pěkně vyhrál, ve druhém prohrál a skončil na pátém místě. Katka Hosnedlová i Bára Daňková svoje první boje prohrály, ale bojovaly velmi nebojácně a v žádném případě svoje zápasy nevzdaly. Příště se bude dařit lépe. Nicméně obě stříbrné, protože měly každá jen po jedné soupeřce. Obě jsou poprvé ve vyšší kategorii, kde už je povoleno kopat na hlavu a ještě na to nejsou úplně zvyklé. Zároveň patří v kategorii k nejmladším, nejvíc Bára, která je prosincová. Rozhodně cenné zkušenosti.

Všichni ukázali skvělou bojovnost a uvidíme příští týden na Cobra Cupu!

Opět díky všem závodníkům, rodičům, kteří tvořili doprovod, a jmenovitě koučům: Vláďovi, Lukášovi, Jardovi a Natálce.
Honza

 


Klub Hirundo, Jan Novák: honza@klub-hirundo.cz, 608 281 765 Taekwondo, Taekwondo pro děti, Sparingy, Posilovna, Sebeobrana.

© 2010 Klub Hirundo | Všechna práva vyhrazena
Powered by Omega network a.s.

TOPlist