Vánoční turnaj v Pelhřimově

Poslední bodovaný turnaj tohoto roku jsme navštívili v počtu čtyř zápasníků, kterými byli  Lukáš Havel, Jarda Hejlek, Jiří Michálek a Kristián Drnek. Všichni projevili zlepšení v technice i vůli prosadit se. Smůlu měl pouze Kristián, který svůj jediný zápas prohrál, a přestože technicky je na tom slušně, musí zapracovat na fyzičce, strategii, a hlavně na vyváženosti v oblasti sebedůvěry. Měl dobrého soupeře, což může znamenat školu i v případě prohry, a Kristián si musí uvědomit, že má svoje kvality, ale také že musí přidat v tréninku, aby ho soupeř nemohl překvapit.
Jarda prošel vítězně dvěma souboji do třetího finálového. Do Vánočního turnaje startoval pouze na klubovém Hirundo Cupu, kde skončil čtvrtý. Všechny své soupeře překvapil svou dovedností nenechat se trefit a přestože s námi trénuje pouhé tři měsíce, tak i ve finále projevil silnou vůli a pět vteřin před koncem otočil skóre ve svůj prospěch zásahem koročagi na soupeřovu hlavu  a vyhrál zlatou medaili. Osobně si myslím, že evidentním důvodem Jardova úspěchu je pilný každodenní trénink.
Lukáš bohužel spadl do B kategorie chybou ve startovní listině. Zjistili jsme to až po odbojování A kategorie. Domluvili jsme se ovšem s pořádajícím Petrem Lackem a uspořádali přátelský zápas s domácím Filipem Doudou, který kategorii vyhrál. Lukáš s Filipem vedli vyrovnaný zápas, jejž posléze Petr Lacek odměnil zlatou medailí a pohárem, i když mimo soutěž. Přesto, že zápas byl neoficiální, může být Lukáš na svůj boj právem hrdý.
Jirka prošel dvěma koly, ve kterých s přehledem vyhrál, ačkoliv bylo znát, že v poslední době moc nenatrénoval, a tak se projevila dobrá technika a jeho schopnost adaptace spíše než kvalitní příprava. Ve finále se Jirka střetl se soupeřem z Maďarska, který ho bohužel porazil. Maďar byl rychlý, dobře připravený a doufám, že Jirku motivoval. Ten totiž i přes svou prohru ukázal, že mu mohl být důstojným soupeřem.
Celkově jsem měl z turnaje radost a doufám, že se přidají další bojovníci z klubu a na příštích závodech ukážou, co v nich je, v tom nejlepším světle. Protože není důležité pouze vyhrát, ale vložit do souboje a přípravy své maximum jak po stránce fyzické, tak především po stránce mentální a projevit silného ducha.

Děkuji všem čtyřem, že se turnaje zůčastnili.

Jan Novák, kouč

 


Klub Hirundo, Jan Novák: honza@klub-hirundo.cz, 608 281 765 Taekwondo, Taekwondo pro děti, Sparingy, Posilovna, Sebeobrana.

© 2010 Klub Hirundo | Všechna práva vyhrazena
Powered by Omega network a.s.

TOPlist