Zkoušky na Dan

V neděli 25. 11. 2012 jsme u mistra Lee Youn Jae skládali zkoušky na mistrovské stupně - Dany.

Zuzka Prokopová složila zkoušku na 1. Dan

Lukáš Havel složil zkoušku na 1. Dan

Šárka Tonová složila zkoušku na 2. Dan

Richard Hájek složil zkoušku na 2. Dan

Vladimír Šmída složil zkoušku na 2. Dan

Honza Novák složil zkoušku na 3. Dan

Úroveň těchto zkoušek byla celkově na velmi slušné úrovni a všichni mohou být hrdi na to, že je složili. A to napříč všemi i ostatními kluby, kteří zkoušky u mistra tentokrát skládali.

Absolvovali jsme tříhodinový seminář před zkouškou, ve kterém jsme probíralli potřebnou látku. Věnovali jsme se základním technikám úderů, bloků a postojů. Dále kopům v základní podobě a zápasovým technikám. Pak sestavám a sebeobraně. Na samotné zkoušce jsme, krom toho ještě předváděli řízené boje a volný sportovní zápas.

Nejzákladnějšími kvalitami, které mistr zkoušel byla práce se silou, s energií a její kontrolou. Tzn. práce s uvolněním, rychlostí, načasováním, stabilitou, zapojením celého těla do všech pohyů, práce s ki-hap...

Všichni si odnesli skvělé poučení do dalšího tréninku a zároveň byli vyzváni k další usilovné a pečlivé práci na svojí cestě taekwondem, bojovým uměním a potažmo životem, který s tréninkem souvisí. Všichni na zkoušce vydali maximum své energie a proto i přes dílčí drobné chyby nakonec uspěli.

Za Hirundo díky mistrovi i všem účastníkům a gratulace patří všem zůčastněným včetně mistra, který v Čechách odvádí obrovský kus práce i sebe a my se tak můžeme stále více přibližovat tomu nejlepšímu, co taekwondo nabízí