Naše tělocvičny

Taekwondo nese ve svém názvu slovo DO, které znamená cestu nebo smysl. Tím vyjadřuje možnosti osobního vývoje a tréninku. Nezáleží tedy na tom, jestli jste mladí nebo staří, muži nebo ženy. Důležitá je chuť a vůle!

Cvičíme s dětmi od 4 let, s mládeží a s dospělými.

Učíme bojovému umění, které zahrnuje sebeobranu, olympijský boj - kjorugi, sestavy a akrobacii. Žáci pravidelně skládají zkoušky na technické stupně, které odráží míru jejich dovedností, jakož i pochopení etiky a filozofie bojového umění a sportu.

Učíme své žáky lépe chápat princip pohybu vlastního těla prostřednictvím technik Taekwondo. A snažíme se předávat radost, kterou nám trénink přináší.

Vedoucím trenérem klubu Hirundo je Jan Novák. V letech 1996 a 1998 mistr Evropy v Taekwondo GTF. Od roku 1994 držitel černého pásu, nyní 3.dan a od roku 2002 držitel licence II. trenérské třídy. Druhým trenérem je Vladimír Šmída, držitel černého pásu 2. dan a III. trenérské třídy. Dalšími trenéry asistenty jsou Šárka Tonová 2. dan, Richard Hájek 2. dan, Lukáš Havel 1. dan, Zuzka Prokopová 1. dan a Jaroslav Hejlek 1. kup.

Kromě Taekwondo vedeme v našem klubu hodiny Hoshinsul (korejský způsob sebeobrany), pořádáme kurzy Nunchaku, v pátek máme specializované hodiny na Poomse, akrobacii a Kjorugi. Pořádáme oddílové soustředění, semináře a soutěže. A samozřejmě se účastníme národních ligových soutěží.

V našem centru bojového umění na Petřinách kromě Taekwondo můžete přijít cvičit se sdružením Společný den, které provozuje muzikální a divadelní cvičení s dětmi, jógu pro muže i ženy a pilates. Dále se na Petřinách cvičí umění Aikido. A v centru bojového umění na Flóře to je Pilátes a Shin Karate.

Přijďte, těšíme se na Vás!