Olympijské taekwondo

Taekwondo WTF (World Taekwondo Federation) se stalo olympijským sportem díky jasným pravidlům a objektivnímu způsobu bodování, které se neustále zdokonaluje. To vede k rychlému a atraktivnímu průběhu sportovního zápasu. V olympijském taekwondo se bojuje na plný kontakt. Jsou povoleny kopy na tělo a na hlavu, naopak použití úderů pěstí je omezenou pouze na trup. Těmito pravidly se taekwondo stává určitou protiváhou olympijskému bojovému sportu boxu.

Tělo je chráněno vestou, v níž jsou zabudována elektronická čidla, která zaznamenávají zásahy (podobně jako v šermu) a hlava helmou, jež funguje na podobném principu jako vesta.

Bodování: kop na tělo je za 1 bod, kop z otočky na tělo za 3 body, kop na hlavu za 3 body, kopy z otočky na hlavu za 4 body. Úder pěstí na trup za 1 bod. Jsou zakázané kopy pod pás, údery na obličej, chytání, strkání a podrážení. Fauly jsou postihovány bodovou srážkou nebo diskvalifikací.

Taekwondo se mezi olympijské sporty zařadilo v roce 2000 v australském Sydney (jako ukázkový sport byl na olympijádě od roku 1988). Mezi další úpolové sporty Olypmiády patří: zápas od prvních novodobých OH v roce 1896, šerm od prvních novodobých OH v roce 1896, box od roku 1920 a judo od roku 1964.

Páteční sparingy v našem klubu.